3 października 2015

Gdzie po darmowe konto dla studenta?

Obecnie sześć banków oferuje bezwarunkowo bezpłatne konto i kartę dla studentów. Warto jednak wyróżnić dwa z nich: BGŻ BNP Paribas z ofertą Konta Praktycznego oraz Bank Smart proponujący Smart Konto. W ich przypadku dodatkowo za darmo możemy wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Tak jak w innych bankach, nic nie trzeba płacić również za przelewy zlecane przez Internet. Wszystkie podstawowe usługi, z których korzystają studenci są więc bezpłatne.

 
Kolejne trzy banki to Getin Bank (Getin Up Free), Orange Finanse (Konto Osobiste) oraz Volkswagen Bank (Konto e-direct). One również oferują  darmowe konto i kartę, ale w niektórych przypadkach trzeba będzie zapłacić za wypłatę gotówki z bankomatu.
 
Ostatnim bankiem ofertującym darmowe konto i kartę dla studentów jest Alior Bank (Konto internetowe).

Opłata w wysokości 4 zł za korzystanie z karty obowiązuje w mBanku w przypadku oferty „eKonto dla Młodych”.  Można jej uniknąć jeśli student będzie wykonywał kartą płatności na kwotę przynajmniej 100 zł miesięcznie.
 
Warto też wspomnieć o propozycji Banku Millennium - „Konto 360° Student” jest bezwarunkowo bezpłatne. Oferta nie znalazła się w zestawianiu ponieważ funkcjonuje tu warunkowa opłata za kartę w wysokości 4 zł. Aby jej jednak uniknąć wystarczy przy użyciu karty wykonywać przynajmniej jedną płatność w miesiącu.
 
Konta dla studentów bezwarunkowo bezpłatne, z darmową kartą:
  1. Bank BGŻ BNP Paribas -  Konto Praktyczne (0 zł za wszystkie bankomaty na świecie)
  2. Bank Smart - Smart Konto (0 zł za wszystkie bankomaty na świecie)
  3. Volkswagen Bank - Konto e-direct (0 zł za wszystkie bankomaty w Polsce, ale pod warunkiem, że wypłacana kwota to min. 400 zł; 1,5 zł jeśli wypłata jest mniejsza)
  4. Getin Bank - Getin Up Free (0 zł za Euronety i Planet Cash; 3,5%, min. 5 zł za pozostałe)
  5. Orange Finanse - Konto Osobiste (0 zł za wszystkie bankomaty w Polsce, ale pod warunkiem, że zostanie wykonanych 5 płatności kartą w danym miesiącu); 5 zł za cały miesiąc jeśli płatności bezgotówkowych jest mniej niż 5)
  6. Alior Bank* - Konto internetowe (0 zł za Euronety i Planet Cash; 3 zł za pozostałe)
* Odpoczątku przyszłego roku instytucja zacznie naliczać opłatę w wysokości 4 zł za korzystanie z karty. Będzie jej można uniknąć, ale tylko jeśli student będzie wykonywał kartą płatności na kwotę przynajmniej 100 zł miesięcznie.